Specialist Administrare Intermediari

Bucuresti
Groupama
Această ofertă de locuri de muncă nu este disponibilă în țara dvs.

Misiune Pozitie

  • 1. Administreaza contractele de intermediere, actele aditionale si anexele pentru toate canalele de vanzare, cu exceptia angajatilor (agenti, brokeri, bancassurance) in sistemele informatice, conform normelor interne si reglementarilor legale;
  • responsabil de inregistrarea corecta a datelor contractuale in sistemele informatice, alocarea corecta a codurilor de intermediar si a portofoliilor in cazul transferului, precum si de arhivarea electronica a acestora;
  • 2. Ofera suport şi consiliere Diviziei Vanzari (structurilor responsabile de fiecare canal de vanzare in parte) si intermediarilor administrati in rezolvarea tuturor problemelor / aspectelor aparute in activitatea de care este responsabil;
  • 3. Participa la optimizarea / eficientizarea procesului de de administrare si verificare contracte de intermediere, prin imbunatatirea continua a rezultatelor indicatorilor specifici de activitate in conformitate cu obiectivele de business ale companiei;

4. Desfasoara toate activitatile in acord cu reglementarile legale specifice, normele interne, prevederile contractuale ale intermediarilor si cu limitele de autoritate / competenta.

Sarcini si Responsabilitati

Profesionale :

  • 2. Opereaza in sistemele informatice contractele de intermediere si toate documentele anexa, precum si toate operatiunile care apar pe parcursul derularii acestora (introducere / stergere / modificare / subordonare);
  • 3. Cre eaza / modifica / inactiveaza coduri in sistemele informatice, specifice fiecarui canal de vanzare, inclusiv angajati, in concordanta cu statusul contractului si informatiile primite pe flux;
  • 4. Administreaza reteaua de vanzari in sistemele tehnice, asigurand operarea corecta si la timp a subordonarilor si codificarilor, conform normelor interne si informaţiilor primite pe flux;
  • 5. Opereaza, verifica si asigura corectitudinea datelor inregistrate in sistemele tehnice, in special cele referitoare la comision;
  • 6. Actualizeaza in sistemele informatice grila standard de comision specifica fiecarui canal de vanzare, conform informatiilor primite pe flux;
  • se asigura ca grila standard este setata corect la nivelul fiecarui canal de vanzare si ca functioneaza corect (informatiile se propaga corect la nivel de intermediar si polita);
  • 7. Actualizeaza procentele de comision la nivel de intermediar, produs, client sau polita in conformitate cu documentele si solicitarile primite pe flux;
  • 8. Raspunde de arhivarea electronica a contractelor de intermediere, actelor aditionale, anexelor, precum si a documentelor atasate, conform prevederilor legale si normelor interne, asigurandu- se ca documentatia este completa;
  • 9. Raspunde de activitatea privind transferul de portofolii intre intermediari in functie de necesitatile de business; in acest sens detecteaza portofoliile care trebuie transferate, verifica sa fie respectate normele interne specifice si prevederile contractuale si le opereaza in sistemele informatice (toate actiunile necesare : inactivare cod, modificare cod etc), respectand SLA stabilit;
  • 10. Verifica si transmite catre plata solicitarile de restituire garantie pentru intermediarii din canalul retail;

Educatie - Nivel si Specializare

Studii medii - obligatoriuStudii superioare - constituie avantaj

Experienta Relevanta

Pe un post similar - constituie avantaj

Experienta Relevanta in Industria / Domeniul

Asigurari - constituie avantaj

Locuri de muncă asemănătoare